Targi Turystyczne „Na styku kultur”. Łódź 16-18 marca 2018r

W Łodzi o bezpieczeństwie podróży
Medycyna na Krańcach Świata łagodnie i bezpiecznie dopłynęła do łódzkich miłośników podroży, jacy zebrali się na targach Regiony Turystyczne Na Styku Kultur. Trzydniowe spotkanie było kolejnym etapem na szlaku programu edukacyjnego, podczas którego rozmawiano o odpowiedzialnym podróżowaniu i właściwym przygotowaniu się na rożnego rodzaju wypadki losowe i nie tylko.
Łódzkie targi to żelazny punkt na mapie turystycznych wydarzeń. Spotkanie przed sezonem wyjazdowym Polaków dostarcza wielu ciekawych informacji na temat nowości w kierunkach wyjazdów, turystycznej mody i trendów jakie mają obowiązywać. Można również osobiście spotkać wielu ciekawych i nietuzinkowych pasjonatów podróży, którzy opowiadają i pokazują swoje życie z plecakiem, widząc przyjemną zazdrość w oczach słuchaczy.
Medycyna na Krańcach Świata chcąc spełnić oczekiwania gości targów była przygotowana na wszelkie okoliczności – jak zaprawiony podróżnik – i pokazała to co w programie jest najistotniejsze: bezpieczeństwo podróży, odpowiedzialność, pasję i inspiracje. Zaczęli nasi ratownicy medyczni, którzy jak zawsze sprawnie, przystępnie i z dużym zaangażowaniem prezentowali techniki i sposoby niesienie pomocy osobom poszkodowanym. Jak podkreślali w swoich rozmowach z odwiedzającymi stoisko Medycyny na Krancach Świata najważniejszy element po dobrym wyposażeniu w środki pierwszej pomocy to umiejętność praktycznego zastosowania ratownictwa medycznego od defibrylacji po ułożenie poszkodowanego w pozycji ustalonej bocznej. Było wiele ćwiczeń a przy tym i śmiechu, a to już jest potwierdzeniem dobrze wykonanej pracy. W międzyczasie można było porozmawiać z ekipą Medycyny na Krańcach Świata i dowiedzieć się o zasadach bezpiecznego i odpowiedzianego podróżowania. Na deser zaserwowano prelekcje Kai Kraska z Globstory.pl, ambasadorki programu na temat „Chcesz podróżować w pojedynkę ale jeszcze o tym nie wiesz…?” Kaja zawsze ma dużo do powiedzenia i tym razem wypełniła salę do ostatniego miejsca z naddatkiem . Tematy na jakich się skupiła to typowe stereotypy osób planujących samotną podroż. Numerem 1 jest strach przed podróżą, nieznanym, tym co może nas spotkać. Strach jest paraliżujący i demotywujący. Ale może być też siłą sprawczą i pchać do celu. Pokonanie strachu pozwala na racjonalne myślenie w trakcie podroży i unikanie niebezpieczeństw. Aby je minimalizować warto zdaniem Kai mieć zawsze wykupione ubezpieczenie podróżne oraz stały kontakt z bliskimi. Szczególnie ta ostatnia rada jest istotna ponieważ lęk i niepokój bliskich może być przyczyną niepotrzebnych napięć w trakcie podróży, które mogą wpłynąć na nasze przeżywanie uroków eskapady.
Wspólne 3 dni przeminęły z wiatrem nim ktokolwiek się spostrzegł. Bardzo dziękujemy wszystkim przyjaciołom, odwiedzającym i partnerom za współpracę. W szczególności: Bioton, AbbVie, Gilead, Smecta Go, Espumisan Easy, Alfasigma, Mylan, Wielkopolskiemu Centrum Medycyny Podróży i Szczepieniom w podróży.
Zapraszamy do śledzenia naszych wydarzeń na FB i stronie internetowej.